Konkurs wiedzy o Sejmie RP

15 marca w naszej szkole  w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 48 w Bydgoszczy  i 35-lecia pracy z dziećmi słabosłyszącymi odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej  zorganizowany przez Posła na Sejm RP Pana Jana Szopińskiego i Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Konkurs został poprzedzony wykładem przeprowadzonym przez organizatora. W wykładzie i konkursie uczestniczyli uczniowie wszystkich klas ósmych. Najodważniejsi uczestnicy zajęć przystąpili do konkursu. Musieli odpowiedzieć na kilkadziesiąt pytań dotyczących architektury sejmowej, współczesności polskiego parlamentaryzmu i trybu ustawodawczego. Rywalizacja była bardzo zacięta. W walce o drugie miejsce konieczne były dwie dogrywki.  Zwyciężyła Marysia Ćwikła , drugie miejsce zajął Stanisław  Siemionow. Trzeci był Kamil Szemczak. Zwycięzcom gratulujemy. Uczestnikom dziękujemy za udział.

Dziękujemy przyjacielowi naszej szkoły Panu Posłowi Janowi Szopińskiemu i pracownikom Biura Komunikacji Społecznej Sejmu RP

 

Skip to content