Wycieczka klas IV – VI do Poznania

23 maja, chętni uczniowie z klas IV – VI w liczbie 45, pojechali na wycieczkę do Poznania. Pierwszym naszym punktem było ZOO, gdzie spędziliśmy ponad trzy godziny, oglądając najrozmaitsze gatunki zwierząt. Na terenie ogrodu zrobiliśmy sobie także pół godzinną przerwę na lody. Następnie przemieściliśmy się na Maltę, gdzie korzystaliśmy z jej atrakcji: kolejki górskiej „Adrenaline”, letniego toru saneczkowego oraz karuzeli łańcuchowej. W drodze powrotnej gościliśmy na obiedzie w McDonald’s koło Swarzędza. Pogoda nam dopisała, chodząc po ZOO i na Malcie, zrobiliśmy ponad 10 kilometrów, niektórych nieco bolały nogi, ale wszyscy chyba przyjechali zadowoleni. Zdjęcia z wycieczki w galerii.

I test wiedzy o sporcie

18 maja chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym teście wiedzy o sporcie. Trzeba było przyporządkować nazwisko sportowca do dyscypliny przez niego uprawianej. W zmaganiach wzięło udział 20 uczniów, którzy rozwiązywali test wyboru składający się z 20 pytań. Komplet punktów zdobył uczeń klasy VIII d – Oskar Dębowski, drugi był uczeń tej samej klasy – Maks Pamin, który zgromadził 19 punktów, a trzeci – uczeń klasy VIII e – Viktor Unverricht – zdobywca 18 punktów. Kolejny test odbędzie się 30 maja (poniedziałek), a jego tematem będą liczby w sporcie. Napiszemy go na hali sportowej o godz. 12.25. Ogółem odbędą się cztery takie testy, a na zwycięzców całego cyklu czekają nagrody rzeczowe.

Konkursy Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

Wielki sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły. Remigiusz Gołąbiewski został laureatem przedmiotowego konkursu z języka niemieckiego, a Zofia Ryfa – finalistką przedmiotowego konkursu z chemii. Gratulacje !!!

 

Liga futbolu stołowego

W marcu i w kwietniu odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja ligi futbolu stołowego. Do rywalizacji zgłosiło się 24 zawodników, którzy stworzyli 12 par. Zmagania odbywały się codziennie na długich przerwach. Graliśmy systemem „każdy z każdym”, więc w rundzie zasadniczej rozegraliśmy 66 spotkań. Po rundzie zasadniczej pierwsze cztery pary w tabeli rozegrały półfinały, gdzie zwycięzcy awansowali do finału, a przegrani rozegrali mecze  o trzecie miejsce. Dzięki rozgrywkom, uczniowie mieli zagospodarowane przerwy, zintegrowali się między sobą i dobrze się bawili. Pierwsze trzy pary w rozgrywkach otrzymały nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy oceny celujące z wychowania fizycznego oraz dodatkowe punkty z zachowania za dodatkową aktywność. Końcowa kolejność: pierwsze miejsce – Maks Pamin, Oskar Dębowski, drugie miejsce – Adam Wojtkowski, Mateusz Kałdon,  trzecie miejsce – Tymon Wiśniewski.

Majowe święta

Uczniowie naszej szkoły 28 kwietnia wzięli udział w przedstawieniu, które odbyło się z okazji świąt majowych – Międzynarodowego Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja. Młodzi aktorzy przypomnieli, dlaczego je obchodzimy i komu je zawdzięczamy. Wyrecytowali także wiersze polskich poetów oraz poruszyli wykonanymi utworami muzycznymi.

Skip to content