Wyjazd uczniów XVII LO do Győr (Węgry), 9-10 luty 2024

W bieżącym roku Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest partnerem Grantu Wyszehradzkiego pt. „Wzmocnienie włączającego zdrowego stylu życia osób niepełnosprawnych poprzez aktywność fizyczną” (Project no. 22320184). Wydział reprezentują dr Adam Szulc oraz dr Bartłomiej Niespodziński. Organizatorami Grantu Wyszehradzkiego są prof. Hana Válková z Uniwersytetu Masaryka w Brnie (Republika Czeska) oraz mgr Vojtěch Kocůrek, który reprezentuje fundację Emilova Sportovni Z.S. z Brna. W projekcie uczestniczą również dr Tamás Kertész z Uniwersytetu w Győr (Węgry), oraz doc. Miroslav Sližik z Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja).

W dniach 9 i 10 lutego 2024 roku w miejscowości Győr na Węgrzech odbyły się pierwsze warsztaty związane z włączaniem osób z niepełnosprawnościami do uczestnictwa w sporcie i aktywności fizycznej. Warsztaty w Győr dotyczyły sportów zimowych. Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej zaprosił do udziału w Warsztatach w Győr uczniów reprezentujących XVII Liceum Ogólnokształcące dla Słabo Słyszących wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 7 im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy. W wyjeździe wzięły udział uczennice Magdalena Kaźmierczak i Wiktoria Paśk oraz pani Magdalena Tokarczyk – opiekun. Wyjazd organizowali dr Adam Szulc i dr Bartłomiej Niespodziński. Zakwaterowani byliśmy na terenie Olympic Sports Park w Győr.

Uczestnicząca w Warsztatach młodzież, reprezentowała różnorakie typy niepełnosprawności, jednak bez względu na rodzaj niepełnosprawności, wszyscy z entuzjazmem uczestniczyli w zaproponowanych zajęciach sportowych:

  • curlingu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Curling),
  • hokeju na lodzie na siedząco – parahokej

(https://pl.wikipedia.org/wiki/Hokej_na_lodzie_na_siedz%C4%85co),

Zwiedzaliśmy także muzeum poświęcone sportowi olimpijskiemu Węgier. Po skończony warsztatach z curlingu mięliśmy okazje kibicować reprezentacji Polski U18, która wygrała w towarzyskim meczu hokejowym z reprezentacją Litwy 4:3.

Kolejne warsztaty sportowe odbędą się w Bydgoszczy w dniach 26-27 kwietnia 2024 roku. Do udziału w warsztatach pragniemy zaprosić uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z ośrodków szkolno-wychowawczych z Bydgoszczy. W organizację bydgoskich warsztatów zaangażowani dodatkowo będą dr Tomasz Kowalik oraz mgr Łukasz Pabianek.

Pieluszka od zajączka

9 lutego 2024r S KW zakończyło akcję „Pieluszka od zajączka” organizowaną w ramach współpracy z Alma Spei Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Akcja polegała na zbiórce pieluszek i materiałów higienicznych dla Kubusia- podopiecznego Hospicjum.

Wielu uczniów, rodziców i nauczycieli włączyło się w akcję! Zebraliśmy bardzo dużo artykułów pielęgnacyjnych, które będą olbrzymim wsparciem dla podopiecznych Hospicjum. Paczki zostały spakowane i już dotarły do Hospicjum. Skorzysta nie tylko Kubuś , ale i inne potrzebujące dzieci, pozostające pod opieką Alma Spei.

Dziękujemy wszystkim za tak wielkie serce pełne dobroci i otwarte na potrzeby innych.
„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”

Bal karnawałowy 2024

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszej grupy wiekowej w naszej szkole. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze w godzina popołudniowych 16.30 – 18.30 bawiły się dzieci w środę 7 lutego podczas balu karnawałowego. Uczniowie klas 1-3 z dumą prezentowali bajeczne stroje: można było spotkać wróżki, księżniczki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana….nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wychowawcy wraz z rodzicami zadbali o wystrój sal i poczęstunek. Dzieci z wielką ochotą tańczyły i bawiły się w rytm muzyki, którą przygotował nasz niezastąpiony Nauczyciel muzyki Pan Łukasz Nowak, który zadbał również o profesjonalne oświetlenie i nastrój.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę i pytały kiedy będzie następny bal.

Akcja charytatywna Wyślij Pączka do Afryki

Szkolne Koło Wolontariatu przy współpracy uczniów, nauczycieli oraz rodziców, w dniu 8 lutego w tzw. Tłusty Czwartek, zorganizowało kolejne szczytne przedsięwzięcie – akcję charytatywną „Wyślij pączka do Afryki„. Organizowana ona jest przez Fundację Kapucyni i Misje. Fundusze zebrane ze sprzedaży słodkich przekąsek zostaną wykorzystane w celu udzielenia pomocy najuboższym i najbardziej potrzebującym mieszkańcom Czadu i Republiki Środkowej Afryki. Dzięki naszemu wsparciu misjonarze sprawią też, że dzieci zjedzą ciepły posiłek, będą pić czystą wodę z nowych studni i pójdą do nowej szkoły.

Śniadanie Grzesia

Klasa 1a z wychowawcą przygotowała inscenizację pt „Śniadanie Grzesia”. Teraz już wszystkie dzieci wiedzą, jak zachować się przy stole:)

 

Skip to content