Szkolne Dni Bydgoszcz

W ramach obchodów 677 urodzin naszego miasta w pierwszych dniach kwietnia odbył się konkurs „Moje miasto, moja Bydgoszcz”. Uczniowie odpowiadali na pytania m.in. z zakresu wiedzy o zabytkach i historii naszego miasta. Klasa 6a po lekcji na temat gwary bydgoskiej zaprezentowała przygotowane przez siebie plakaty z wyrazami gwarowymi. Pozostali uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę zatytułowaną „Znani bydgoszczanie”. Na górnym holu podziwiać można plakaty prezentujące zasłużone dla naszego miasta postaci. Obchody zwieńczone zostały w dniu urodzin Bydgoszczy 19 kwietnia. Wówczas to klasy 6a oraz 1 liceum wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Renatą Kaczmarek i p. Karoliną Milewską wybrały się na wystawę „Węzły” zlokalizowaną w Młynach Rothera, która opowiada o dziejach Bydgoszczy – miasta nad Brdą oraz jej mieszkańców.

Skip to content