Koszykówka chłopców: rozgrywki U – 10

W marcu i kwietniu chłopcy z klas II i III uczestniczyli w rozgrywkach kujawsko – pomorskiej ligi koszykówki w najmłodszej kategorii wiekowej, czyli U – 10. Graliśmy jako drugi zespół Astorii Bydgoszcz. Rozgrywki miały charakter turniejowy: w każdym z nich graliśmy po dwa mecze (w sumie osiem). Dwa turnieje odbyły się w Bydgoszczy, i po jednym we Włocławku i Toruniu. Mimo niewielkiego doświadczenia (trenujemy od listopada), niespodziewanie udało się nam wygrać dwa mecze. Pokonaliśmy bydgoskie zespoły Regnum i Novum. Naszym najlepszym strzelcem został uczeń klasy 3b – Oliwier Prusakowski, który zdobył łącznie 34 punkty dla naszej drużyny. W czołówce strzelców byli także uczniowie klasy 3a – Adam Kujawa – 24, Wojtek Gątkowski i Joachim Rybacki   po 22, Bartek Lewandowski – 13 oraz Janek Grabowski z klasy 3b i Antek Tworzydło z 2b – po 10 punktów. Oprócz nich nasz zespół reprezentowali: z klasy 3b: Bogdan Fedur, Yehor Tarasov i Jakub Dembowski, z klasy 3d: Artem Tkach, Semen Sentiai, Sasza Simora, Artem Nomyrowskyj oraz Tymek Rynkowski. Spoza naszej szkoły w naszym zespole występował również Kacper Kromrych. Były to pierwsze mecze naszych chłopców, w których nauczyli się wiele o koszykówce i zdobyli co nieco doświadczenia. Jeszcze w tym roku, w naszej hali postaramy się rozegrać turniej towarzyski               z udziałem bydgoskich zespołów. W przerwach pomiędzy meczami odbędą się różne konkursy koszykarskie z nagrodami. Zdjęcia z naszych rozgrywek w galerii.

Skip to content