Turniej mini koszykówki – liga TE Connectivity

26 listopada, w naszej hali,  odbył się pierwszy z kilku turniejów  dla najmłodszych adeptów koszykówki trenujących w Akademiach Astorii na terenie naszego miasta. Wystąpiły w nim drużyny składające się z uczniów klas II i III z Okola, Fordonu oraz drużyna z Błonia składająca się z dzieci uczęszczających na zajęcia do naszej szkoły. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny z Błonia   i Okola. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali 33:26. W meczu Okola i Fordonu padł wynik 29:13 dla tych pierwszych. Na koniec nasz zespół zwyciężył Fordon wynikiem 23:20. Graliśmy 4 kwarty po 6 minut, a w przerwie każdy zawodnik rzucał po dwa rzuty wolne, które doliczaliśmy do wyniku meczu. Ogólnie wszyscy bawili się znakomicie, emocje były ogromne, a każdy uczestnik zmagań otrzymał pamiątkowy medal. Kolejny turniej odbędzie się w styczniu. Przypominamy, że cały czas można się zapisać na nasze zajęcia, które odbywają się we wtorki od 13.45 do 14.45 oraz w czwartki od 15.45 do 16.45, w hali sportowej, a prowadzą je Bartosz Lubojemski oraz Paweł Wnukiewicz.

Skip to content