Pola Nadziei

W dniu 8 kwietnia 2024r. Szkolne Koło Wolontariatu przystąpiło do Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”. Przed szkołą zostały posadzone żonkile, które są symbolami akcji. Stworzyliśmy w ten sposób małą przestrzeń nadziei, dzięki której razem mamy możliwość kształtowania wrażliwości i moralnych postaw dzieci i młodzieży.
W Bydgoszczy koordynuje tę akcję Hospicjum im. Bł. Ks. J. Popiełuszki.
Organizatorzy zaprosili wszystkie dzieci i młodzież bydgoskich szkół do wsparcia programu. Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu.
W ramach działań projektowych zajmuje się edukowaniem i promowaniem idei hospicyjnej, a także organizuje zbiórki finansów, skąd zgromadzone środki przekazuje na opiekę paliatywną. Tegoroczny dochód przeznaczony będzie na zakup wyposażenia oraz sprzętu medycznego w Hospicjum.
Nasi wolontariusze też postanowili się przyłączyć do tej akcji poprzez zbiórkę pieniędzy do specjalnych puszek, wręczając darczyńcom naklejkę żonkila.
Dziękujemy za Państwa wsparcie i zaangażowanie dzieci oraz młodzieży w Ogólnopolską Kampanię. Każda wrzucona złotówka będzie niosła za sobą nadzieję na ulgę ciężko chorym.
Skip to content