W ostatnim czasie nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w różnych inicjatywach związanych z doradztwem zawodowym, które pomagają im świadomie planować swoją przyszłość edukacyjną i zawodową.
Ósmoklasiści mieli okazję odwiedzić Zespół Szkół Elektrycznych oraz Branżową Szkołę I stopnia „Akademia Staropolska”, gdzie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz zobaczyć, jak wygląda nauka w wybranych zawodach w praktyce.
Dodatkowo naszą szkołę odwiedziła pedagog z Zespołu Szkół Budowlanych Pani Marta Gruszka, która przybliżyła uczniom możliwości kształcenia oraz specyfikę kierunków związanych z branżą budowlaną. 24 marca uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w wyjątkowych warsztatach prowadzonych przez doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w ramach projektu „Kierunek – Zawód”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Podczas zajęć młodzież korzystała z nowoczesnych narzędzi, w tym okularów VR, które umożliwiły im poznanie różnych zawodów w innowacyjny i angażujący sposób. Już w czwartek uczniowie wezmą udział w spotkaniu online z prawnikiem, organizowanym pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości, podczas którego poznają specyfikę zawodów prawniczych. Natomiast 31 marca młodzież będzie uczestniczyć w Forum Szkół CV 2026, gdzie zapozna się z ofertą szkół ponadpodstawowych i możliwościami dalszego kształcenia.
To bardzo intensywny i wartościowy czas, który z pewnością pomoże naszym uczniom w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących ich przyszłości!

