Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas podsumowań, refleksji oraz zakończenia wielu działań prowadzonych przez Szkolne Koło Wolontariatu powoli kończy swoje tegoroczne akcje i inicjatywy, które przez cały rok angażowały uczniów w działania na rzecz innych oraz środowiska naturalnego.
Jednym z ostatnich przedsięwzięć była dzisiejsza akcja porządkowania i segregowania elektrośmieci. Wolontariusze z dużym zaangażowaniem pomagali w organizacji zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dbając o właściwe przygotowanie odpadów do odbioru i recyklingu.
Akcja realizowana była w ramach ogólnopolskiego programu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, który prowadzi zbiórki elektroodpadów głównie poprzez projekty edukacyjne skierowane do szkół oraz działania o charakterze charytatywnym i ekologicznym. Celem przedsięwzięcia jest nie tylko troska o środowisko, ale także kształtowanie postaw odpowiedzialności ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.
Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się zebrać znaczną ilość elektrośmieci, które zostaną poddane odpowiedniemu recyklingowi. Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim osobom wspierającym akcję i już dziś zapowiada kolejne działania w nowym roku szkolnym.

