Dzień Królewski

25 kwietnia 2025 roku obchodziliśmy wyjątkową rocznicę – 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski. Uroczystość ta, która miała miejsce najprawdopodobniej 18 kwietnia 1025 roku w katedrze gnieźnieńskiej, była przełomowym momentem w historii naszego państwa, symbolizującym jego niezależność i suwerenność na arenie europejskiej .
W ramach obchodów milenium koronacji, w naszej szkole odbył się Dzień Królewski, była to okazja, by przemienić się w księżniczkę, króla, księcia, czy rycerza.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w obchody, przebierając się w stroje z epoki i wcielając się w postacie historyczne. Wasze zaangażowanie i kreatywność sprawiły, że wspólne świętowanie stało się żywą lekcją historii i pięknym wyrazem patriotyzmu.
Dziękujemy za to, że razem uczciliśmy tak ważny moment w dziejach naszej ojczyzny!

No Images found.

Najpiękniejszy stroik wielkanocny

Samorząd Uczniowski tym razem zorganizował konkurs klasowy dla klas IV-VIII i LO na ,,Najpiękniejszy stroik wielkanocny”. Rywalizacja była bardzo wyrównana, komisja długo obradowała, który stroik jest najpiękniejszy ponieważ wszystkie były jedyne w swoim rodzaju. Prace oceniane były zgodnie z poniższymi kryteriami: zespołowość, kreatywność i estetyka wykonania. I miejsce zdobyła klasa 4d, II miejsce otrzymała klasa 4a, natomiast miejsce III zdobyła klasa 6a. Wyróżnione klasy to 5d, 6b, 6d, 7a, 7b, 7d, 8b. Na zwycięzców i wyróżnionych czekały dyplomy i słodkie poczęstunki. Wszystkie stroiki zostały przekazane na kiermasz świąteczny

Żonkile

19 kwietnia przypadła 82. rocznicę powstania w getcie warszawskim! Nasza szkoła z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu wzięła po raz drugi udział w kampanii społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum POLIN. Przed świętami upamiętniła ten dzień poprzez wykonanie symbolicznych żółtych żonkili ,które uczniowie doczepiali do swych ubrań, ale także poprzez uczestnictwo w lekcjach godzin wychowawczych, języka polskiego, czy historii, na których dowiedzieli się, że powstanie w getcie warszawskim to nie tylko walka z bronią w ręku. To także ci, którzy ratowali innych, dokumentowali rzeczywistość, tworzyli muzykę i literaturę, by pamięć przetrwała. Tegoroczna akcja Żonkile w przygotowanych materiałach edukacyjnych ukazała różne przejawy odwagi.

Sprzątanie świata

29 marca, uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątanie Świata”, organizowanej przez Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki (BORPA). Razem było nas 60 dzieci oraz 4 nauczycieli. Wyruszyliśmy spod naszej szkoły autokarem, który dowiózł nas na ulicę Szpitalną, skąd podeszliśmy na tereny leśne, aby pozbierać śmieci, zostawiane przez niekulturalne osoby, które zamiast zabrać odpady ze sobą, wyrzuciły je do lasu. Zostaliśmy wyposażeni w worki i rękawiczki oraz poinstruowani przez leśnika, co wolno, a czego nie wolno nam zbierać. Następnie pod nadzorem tegoż leśnika zrobiliśmy godzinny spacer po lesie zapełniając w tym czasie kilkanaście worków przeróżnymi znaleziskami, których w lesie zdecydowanie być nie powinno. Następnie przyszedł czas na imprezę integracyjną, która była organizowana przez nadleśnictwo Bielice. Zebrały się tam dzieci, które tego dnia sprzątały świat w Bydgoszczy i okolicach. Był poczęstunek, konkursy, muzyka oraz ogniska, na których dzieci piekły kiełbaski i nie tylko. Spędziliśmy tam ponad dwie godziny, po czym pojechaliśmy autokarem pod szkołę. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji, dzieci nauczą się dbać o środowisko i przekażą dobre maniery tym osobom, które w akcji nie uczestniczyły.

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Mózgu w Szkole

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mózgu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniach mających na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia mózgu. W tym roku obchody przebiegały pod hasłem „Higiena Snu”. Uczniowie dowiedzieli się, jak kluczowy wpływ na funkcjonowanie mózgu ma odpowiednia ilość snu oraz jak dbać o jakość nocnego odpoczynku.  W ramach obchodów uczniowie uczestniczyli w akcji plakatowej. Podczas zajęć z wychowawcą, nauczyciele przekazali cenne wskazówki dotyczące tworzenia zdrowych nawyków związanych ze snem. Uczniowie mieli także okazję wziąć udział w konkursie plastycznym, który pomógł utrwalić zdobyte informacje. Celem wydarzenia było nie tylko zwiększenie wiedzy na temat znaczenia snu, ale także zachęcenie do wprowadzenia pozytywnych zmian w codziennej rutynie, które mogą wspierać nasz mózg w codziennym funkcjonowaniu.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie plastycznym „Higiena Mózgu”

I miejsce Stanisław Dziedzic z klasy 6D

II miejsce Maja Lewandowska z klasy 7D

III miejsce Kinga Balcerak z klasy 8B

Gratulujemy!