Pamięć i przyszłość

11 października zakończyliśmy organizowane przez Zespół Szkół nr 7 w Bydgoszczy przedsięwzięcia – „Pamięć i przyszłość” – koncertu pieśni patriotycznych z okazji 80- rocznicy Powstania Warszawskiego wraz z towarzyszącymi mu konkursami,wykładami i zajęciami dla uczniów szkoły, rodziców uczniów oraz mieszkańców Bydgoszczy. Młodzi artyści występujący na koncercie otrzymali upominki, osoby organizujące koncert podziękowania i zwycięzcy konkursów nagrody. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia.
Dziękujemy Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Prezydentowi Bydgoszczy i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy za ufundowanie nagród dla uczestników.

No Images found.

Dzień Edukacji Narodowej

10 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 2a, 2d i 3b przygotowali część artystyczną. Przedstawiciele SU przedstawili wyniki corocznego plebiscytu „Złota dziesiątka”. Gratulujemy wyróżnionym nauczycielom.

Koszykówka – mecz integracyjny

W środowy wieczór, 9 października, odbył się mecz integracyjny pomiędzy uczniami klasy 5a wspartymi wychowawcą przeciwko ich rodzicom. Graliśmy 3 kwarty do 21 zdobytych punktów. Wszystkie części meczu były niezwykle wyrównane i wynik każdej z nich był otwarty do samego końca (wszystkie trzy kwarty zakończyły się wynikiem 21:20). Mecz zakończył się wygraną uczniów 2:1.   W ostatniej kwarcie przy wyniku 20:20, każdy zespół miał swoje szanse, ale ostatecznie to młodzież była górą. W przerwach pomiędzy kwartami odbyły się także dwa konkursy koszykarskie (rzuty wolne na odpadanie oraz konkurs rzutów za 3 punkty z trzech pozycji). Frekwencja na meczu dopisała znakomicie. Na parkiecie, po obu stronach, wystąpiło w sumie 20 zawodników, a niemal drugie tyle zasiadło na trybunach i dopingowało koszykarzy. Po niemal dwóch godzinach solidnego biegania po parkiecie wszyscy zgodnie stwierdzili, że był to fajnie spędzony wieczór na sportowo. Zdjęcia z meczu w galerii.

Dary dla powodzian

Dzisiaj wyruszył z naszej szkoły kolejny transport z darami dla powodzian. Paczki dojechały do Stowarzyszenia „Dzięki Wam”, które w najbliższy piątek zawiezie je do potrzebujących ludzi z terenów popowodziowych.
Dziękujemy za Państwa WIELKIE SERCA, za każdy podarunek i wyrozumiałość i za to, że uczycie swoje dzieci solidarności społecznej i empatii.
„NIE MOŻEMY POMÓC KAŻDEMU, ALE KAŻDY MOŻE POMOC KOMUŚ (R.Reagan)

.

Brązowe medale w koszykówce 3×3

2 października, reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w turnieju koszykówki w odmianie 3×3. Zawody odbyły się w SP 60 na Glinkach. Startowało osiem bydgoskich szkół, podzielonych na dwie czterozespołowe grupy. Nasi chłopcy w składzie Łukasz i Mateusz Kiełbowicz, Aleh Batsokha oraz Joachim Rybacki rozegrali w grupie 3 spotkania pokonując kolejno SP 63 12:5, SP 38 4:2 oraz ulegając po dogrywce SP 65 9:11. Pozwoliło nam to na zajęcie drugiego miejsca w grupie i prawo gry o brązowy medal, gdzie naszym przeciwnikiem była SP 13. Mecz ten zakończył się wynikiem 10:6 dla naszej szkoły i tym samym wywalczyliśmy 3 miejsce w Bydgoszczy wśród szkół podstawowych (Igrzyska Dzieci).