Wycieczka na Festyn Archeologiczny w Biskupinie

We wtorek 19 września 2023 r. uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych, piątych i ósmych pojechali wraz z opiekunami na XXVIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Uczestnicy mogli dowiedzieć się sporo o życiu mieszkańców średniowiecznej Polski, obejrzeć pokazy konne i bitwy wojów oraz wziąć udział w warsztatach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, podczas których można było ulepić z gliny własne naczynia. Zwiedzanie urozmaicił pan przewodnik, który w ciekawy sposób opowiadał o wierzeniach, tradycjach i codziennym życiu mieszkańców osady. Uczniowie mieli także możliwość zakupienia pamiątek i prezentów dla najbliższych na licznych stoiskach.

Aktywne Miasta

W ramach akcji „Aktywne Miasta” społeczność naszej szkoły rywalizowała przez cały czerwiec na rowerach. Celem było pokonanie przez miesiąc jak największej liczby kilometrów. Miło nam oznajmić, że pierwsze miejsce zajęła, uczennica klasy 3a liceum – Wiktoria Rucińska, która przejechała w tym czasie 1001 km. Gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji w czerwcu 2024 roku.

Integracyjny spływ kajakowy

W sobotę, 16 września, uczniowie klasy 4a wraz z rodzicami, rodzeństwem i wychowawcą klasy, pojechali na spływ kajakowy w Bory Tucholskie. Nasza trasa zaczynała się w Starej Rzece, skąd spłynęliśmy do Tlenia. Trasa liczyła 8 kilometrów i zajęła nam dwie godziny. Wszyscy uczestnicy dopłynęli szczęśliwie, pogoda była wyśmienita. Po spływie był oczywiście czas na uzupełnienie kalorii. Rozpaliliśmy ognisko, były kiełbaski i inne potrawy. Dzieci bawiły się na placu zabaw oraz zorganizowały podchody. Po około dwóch godzinach udaliśmy się w drogę powrotną do Bydgoszczy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to bardzo fajna przygoda.

Z wizytą w Exploseum

Piątek 15.09 okazał się dla klas 7a i 2aL dniem pełnym wrażeń. Uczniowie pod opieką swoich wychowawcow Pani Renaty Kaczmarek i Pani Karoliny Milewskiej uczestniczyli w historycznej grze terenowej na terenie Exploseum. Wcielili się tam w więzionych aliantów, przymusowo pracujących w fabryce. Ich celem była ucieczka i przedostanie się do swoich wojsk. Najpierw rozwiązywali zagadki i poszukiwali wyjścia z budynku, następnie musieli zadbać o swój ekwipunek oraz kamuflaż. Mieli także okazję, aby poćwiczyć opatrywanie „rannych”. Tej przygody na pewno dlugo nie zapomną.

Skip to content