Święto Narodowe Trzeciego Maja

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu , który odbył się z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Młodzi artyści przypomnieli, dlaczego je obchodzimy i zaprezentowali pieśni patriotyczne.

No Images found.

Dzień Królewski

25 kwietnia 2025 roku obchodziliśmy wyjątkową rocznicę – 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski. Uroczystość ta, która miała miejsce najprawdopodobniej 18 kwietnia 1025 roku w katedrze gnieźnieńskiej, była przełomowym momentem w historii naszego państwa, symbolizującym jego niezależność i suwerenność na arenie europejskiej .
W ramach obchodów milenium koronacji, w naszej szkole odbył się Dzień Królewski, była to okazja, by przemienić się w księżniczkę, króla, księcia, czy rycerza.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w obchody, przebierając się w stroje z epoki i wcielając się w postacie historyczne. Wasze zaangażowanie i kreatywność sprawiły, że wspólne świętowanie stało się żywą lekcją historii i pięknym wyrazem patriotyzmu.
Dziękujemy za to, że razem uczciliśmy tak ważny moment w dziejach naszej ojczyzny!

No Images found.

Najpiękniejszy stroik wielkanocny

Samorząd Uczniowski tym razem zorganizował konkurs klasowy dla klas IV-VIII i LO na ,,Najpiękniejszy stroik wielkanocny”. Rywalizacja była bardzo wyrównana, komisja długo obradowała, który stroik jest najpiękniejszy ponieważ wszystkie były jedyne w swoim rodzaju. Prace oceniane były zgodnie z poniższymi kryteriami: zespołowość, kreatywność i estetyka wykonania. I miejsce zdobyła klasa 4d, II miejsce otrzymała klasa 4a, natomiast miejsce III zdobyła klasa 6a. Wyróżnione klasy to 5d, 6b, 6d, 7a, 7b, 7d, 8b. Na zwycięzców i wyróżnionych czekały dyplomy i słodkie poczęstunki. Wszystkie stroiki zostały przekazane na kiermasz świąteczny

Żonkile

19 kwietnia przypadła 82. rocznicę powstania w getcie warszawskim! Nasza szkoła z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu wzięła po raz drugi udział w kampanii społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum POLIN. Przed świętami upamiętniła ten dzień poprzez wykonanie symbolicznych żółtych żonkili ,które uczniowie doczepiali do swych ubrań, ale także poprzez uczestnictwo w lekcjach godzin wychowawczych, języka polskiego, czy historii, na których dowiedzieli się, że powstanie w getcie warszawskim to nie tylko walka z bronią w ręku. To także ci, którzy ratowali innych, dokumentowali rzeczywistość, tworzyli muzykę i literaturę, by pamięć przetrwała. Tegoroczna akcja Żonkile w przygotowanych materiałach edukacyjnych ukazała różne przejawy odwagi.