NASZA SZKOŁA  to  Zespół Szkół nr 7 im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy (Szkoła Podstawowa nr 48 z Oddziałami Specjalnymi i Sportowymi i XVII Liceum Ogólnokształcące dla Słabo Słyszących) to placówka, która zapewnia każdemu uczniowi słabosłyszącemu właściwe warunki niezbędne do rozwoju. Prawie 35 – letnie doświadczenie w kształceniu dzieci z wadami słuchu, utwierdza w przekonaniu, że są one w stanie poradzić sobie z każdą trudnością na wszystkich etapach edukacyjnych. Wykształceni nauczyciele – praktycy, profesjonalna baza dydaktyczna, indywidualizacja procesu nauczania i przyjazna atmosfera gwarantują, że uczniowie niedosłyszący pokonają problemy i osiągną sukces życiowy.

 

SZKOŁA SUKCESU dla uczniów niedosłyszących to Zespół Szkół nr 7 im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy (Szkoła Podstawowa nr 48 z Oddziałami Specjalnymi i Sportowymi i XVII Liceum Ogólnokształcące dla Słabo Słyszących). Uczniowie słabosłyszący odnajdą w niej optymalne warunki sprzyjające ich indywidualnemu rozwojowi.
Nasi nauczyciele wiedzą, że problemy wynikające z wady słuchu należy pokonywać różnymi metodami, formami i sposobami postępowania dostosowanymi do dysfunkcji. Edukacja uczniów niedosłyszących w naszej szkole uwzględnia w pełni indywidualne różnice i uwarunkowania, ma charakter kompleksowy – od szkoły podstawowej do ponadpodstawowej, od dziecka do dojrzałego, samodzielnego człowieka.

Rodzicu!
Właściwe, szybkie zdiagnozowanie wady słuchu u Twojego dziecka pozwoli na profesjonalne zatroszczenie się o jego przyszłość. Właśnie u nas – w Zespole Szkół nr 7 im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy (Szkoła Podstawowa nr 48 z Oddziałami Specjalnymi i Sportowymi i XVII Liceum Ogólnokształcące dla Słabo Słyszących) możesz skutecznie zadbać o to, by trud edukacyjny – Twój i Twojego słabosłyszącego dziecka, przyniósł pozytywne efekty. Życzliwość, wsparcie, zaangażowanie i integracja całej społeczności szkolnej gwarantują, że Twoje dziecko poczuje się jak w domu – kochane, docenione i akceptowane.
Przypadek nie może budować przyszłości Twojego dziecka! – koniecznie skontaktuj się z nami.

Uczniu!
Zastanawiasz się nad wyborem swojej indywidualnej drogi życiowej… Chcesz pokonać wszystkie trudności, które wynikają z wady słuchu…

PRZYJDŹ DO NAS – ZOBACZ JAK WYGLĄDA „PRAWDZIWA” SZKOŁA DLA SŁABOSŁYSZĄCYCH.

Tylko u nas otrzymasz skuteczną pomoc w realizacji swoich planów i ambicji życiowych.
Tylko my wiemy, czego potrzebujesz i jak to osiągnąć.
Tylko Zespół Szkół nr 7 w Bydgoszczy spełni Twoje marzenia. Dołącz do NAS

ABSOLWENCI O NASZEJ SZKOLE

 

 

Szanowni Państwo!

Ten rok szkolny jest dla naszej placówki wyjątkowy, gdyż obchodzić będziemy 60 urodziny SP 48 i 35-lecie pracy z uczniem słabosłyszącym . Na 16.czerwca 2023r. planujemy uroczyste obchody tego święta oraz festyn rodzinny, wszystko poprzedzone będzie tygodniem innych atrakcji. Już teraz chcielibyśmy zaprosić Państwa do współorganizacji tej uroczystości, gdyż nie tylko uczniowie i nauczyciele tworzą społeczność szkolną, ale również Państwo jesteście jej istotna częścią Chcemy, aby nasza uroczystość miała wyjątkowy charakter; planujemy część oficjalną oraz festyn dla całej społeczności szkolnej i mieszkańców. Czasy są niełatwe, ale wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się zorganizować niezapomniane urodziny.

Być może pracujecie Państwo w instytucjach, które mogłyby nas wspomóc choć w małym procencie, a może ukrywacie Państwo swoje talenty ,które też mogą urozmaicić nasze przedsięwzięcie.
Prosimy o pomoc w następujących kwestiach:

· Organizacja atrakcji dla dzieci ( dmuchańce, animatorzy, clowni, pokazy …..)
· Pomoc w uzyskaniu gadżetów na loterię (w tym wejściówki do kina, basen, pizzę, itp)
· Dostarczenie artykułów papierniczych, które pomogą przy tworzeniu dekoracji
· Wydruk zdjęć
· Dostęp do drukarni -wydruk okolicznościowych plakatów kilka sztuk
· Wydruk okolicznościowych banerów, plansz pamiątkowych, naklejek
· Wykonanie i montaż kamiennej tablicy pamiątkowej
· Organizacja warsztatów tematycznych dla dzieci (glina, zdrowa żywność, kulinaria, plastyka itp.)
· Pokazy służb mundurowych
· Występy zespołów tanecznych, wokalnych i innych
· Wykonanie graffiti
· tort okolicznościowy (może ktoś z Państwa ma znajomości, w Cukierni Sowa, Staropolska, czy okolicznej cukierni, która mogłaby wspomóc , ufundować tort)
· Malowanie buziek
· Skręcanie baloników
Z pewnością wielu z Państwa to nasi absolwenci, może posiadacie Państwo zdjęcia szkolne i chcielibyście nam je udostępnić, zeskanujemy je (i oddamy) i postaramy się wykorzystać do stworzenia pamiątkowej wystawy Za każdą pomoc będziemy wdzięczni, a logo pomocnych firm możemy umieścić na stronie szkoły lub wywiesić baner na hali sportowej.

Koordynatorzy
-kontakt przez e-dziennik lub na numer telefonu 609-415-657 Anna Ratkowska-Kacperska

Skip to content