II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym

O tym, że czytanie książek nie jest nudnym zajęciem wiedzą uczestnicy tego konkursu.

9 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 13 na ul. Słonecznej w Bydgoszczy odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pt. „Moje spotkania z twórczością Grzegorza Kasdepke”. Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły, jeden z klas drugich w składzie: Emilka Janus kl.2b, Alicja Rolirad kl. 2a, Pola Żywicka kl.2a oraz drugi zespół z klas trzecich w składzie: Franciszek Tworzydło kl. 3d, Mateusz Więcek kl. 3d, Nikodem Wyszyński kl.3a. Uczniowie z klas 3 zostali zwycięzcami szkolnych eliminacji. Zadaniem uczestników było m.in. zapoznanie się z życiorysem pisarza Grzegorza Kasdepke oraz znajomość jego książki pt. „Detektyw Pozytywka”. Spośród 6 zespołów reprezentujących różne szkoły bydgoskie, wyróżniono 3 reprezentacje. Nasza chłopięca drużyna trzecioklasistów zdobyła II miejsce. Gratulujemy im sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć literackich.

Podziękowania dla wychowawców, a w szczególności dla rodziców, za wspieranie i przygotowanie dzieci do konkursu.


Szanowni Państwo!

Ten rok szkolny jest dla naszej placówki wyjątkowy, gdyż obchodzić będziemy 60 urodziny SP 48 i 35-lecie pracy z uczniem słabosłyszącym . Na 16.czerwca 2023r. planujemy uroczyste obchody tego święta oraz festyn rodzinny, wszystko poprzedzone będzie tygodniem innych atrakcji. Już teraz chcielibyśmy zaprosić Państwa do współorganizacji tej uroczystości, gdyż nie tylko uczniowie i nauczyciele tworzą społeczność szkolną, ale również Państwo jesteście jej istotna częścią Chcemy, aby nasza uroczystość miała wyjątkowy charakter; planujemy część oficjalną oraz festyn dla całej społeczności szkolnej i mieszkańców. Czasy są niełatwe, ale wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się zorganizować niezapomniane urodziny.

Być może pracujecie Państwo w instytucjach, które mogłyby nas wspomóc choć w małym procencie, a może ukrywacie Państwo swoje talenty ,które też mogą urozmaicić nasze przedsięwzięcie.
Prosimy o pomoc w następujących kwestiach:

· Organizacja atrakcji dla dzieci ( dmuchańce, animatorzy, clowni, pokazy …..)
· Pomoc w uzyskaniu gadżetów na loterię (w tym wejściówki do kina, basen, pizzę, itp)
· Dostarczenie artykułów papierniczych, które pomogą przy tworzeniu dekoracji
· Wydruk zdjęć
· Dostęp do drukarni -wydruk okolicznościowych plakatów kilka sztuk
· Wydruk okolicznościowych banerów, plansz pamiątkowych, naklejek
· Wykonanie i montaż kamiennej tablicy pamiątkowej
· Organizacja warsztatów tematycznych dla dzieci (glina, zdrowa żywność, kulinaria, plastyka itp.)
· Pokazy służb mundurowych
· Występy zespołów tanecznych, wokalnych i innych
· Wykonanie graffiti
· tort okolicznościowy (może ktoś z Państwa ma znajomości, w Cukierni Sowa, Staropolska, czy okolicznej cukierni, która mogłaby wspomóc , ufundować tort)
· Malowanie buziek
· Skręcanie baloników
Z pewnością wielu z Państwa to nasi absolwenci, może posiadacie Państwo zdjęcia szkolne i chcielibyście nam je udostępnić, zeskanujemy je (i oddamy) i postaramy się wykorzystać do stworzenia pamiątkowej wystawy Za każdą pomoc będziemy wdzięczni, a logo pomocnych firm możemy umieścić na stronie szkoły lub wywiesić baner na hali sportowej.

Koordynatorzy
-kontakt przez e-dziennik lub na numer telefonu 609-415-657 Anna Ratkowska-Kacperska

Skip to content