Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 XI 2022r. W naszej szkole świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, której hasłem przewodnim było słowo “Niepodległa”.

Uczestnicząc w montażu literacko – muzycznym daliśmy świadectwo pamięci o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co najcenniejsze – własnego życia.

W nastrój upamiętniający dawne, niełatwe czasy wprowadzili nas Basia Nieruszewicz (uczennica klasy 1b) oraz Igor Borowiak (uczeń klasy 8a).

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klas: 1b, 8a, 2d, 6b, 7a i 7b.

Uroczystość uświetniła pięknie zaśpiewaną pieśnią “Szczęśliwej drogi już czas” śpiewaczka operowa, p. Ewa Prill-Szczepińska. Serdecznie dziękujemy.

Nasza uroczystość, poprzez treść wierszy i teksty pieśni, była swoistą lekcją patriotyzmu i historii. Warto pamiętać, że “Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…)” i właśnie z wielkim sercem podeszli do swoich ról wykonawcy.

Akademię przygotwały: p. Barbara Śmigiel, p. Małgorzata Wedel, p. Katarzyna Przybylska. Pomocą służyli: p. Marzenna Wojtkowiak oraz p. Tomasz Młyński.

Skip to content