Wycieczka ósmoklasistów do Warszawy

8 – 9 listopada uczniowie klas VIII wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Celem naszego  wyjazdu było poznanie najważniejszych zabytków stolicy Polski, ich historii oraz integracja wszystkich uczestników. Pobyt w Warszawie rozpoczęliśmy od zwiedzenia drugiego pod względem wysokości całkowitej budynku w Polsce – Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z wysokości 30. piętra podziwialiśmy panoramę Warszawy.  Następnie Traktem Królewskim udaliśmy się do Belwederu, odbyliśmy spacer po ogrodach Łazienek Królewskich – zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Później przejechaliśmy do jednej z najstarszych osad w okolicach Warszawy – dzielnicy Wilanów, gdzie podziwialiśmy ogrody Pałacu Jana III. Dzień zakończyliśmy wizytą na Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego.

Następnego dnia  zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego. Potem spacer w sercu miasta – od Placu Zamkowego z kolumną Zygmunta, przez Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Pomnik Syrenki na  Rynku Starego Miasta, Barbakan, do Pomnika Małego Powstańca. Uliczkami Mariensztatu dotarliśmy do Centrum Nauki Kopernika, którego celem jest rozwijanie nauki, inspirowanie do twórczych działań.

Następnie przeszliśmy ulicą Tamka oraz Nowym Światem do Pomnika Mikołaja Kopernika. W Kościele Świętego Krzyża zatrzymaliśmy się przed urnami z sercami sławnych Polaków, w tym Chopina. Po dotarciu na Plac marsz. Józefa Piłsudskiego obejrzeliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Królewskim Przedmieściem sprzed Pałacu Prezydenckiego udaliśmy się do autokaru.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń  w godzinach wieczornych wróciliśmy do Bydgoszczy.

Skip to content