Rekrutacja

1A - oddział humanistyczny

Przedmioty rozszerzone: język polski, historia, język angielski

Program realizowany na poziomie rozszerzonym zapewnia dobre przygotowanie do matury i wstęp na wybrane kierunki studiów. Wybierając profil humanistyczny – w zakresie rozszerzonym zgłębicie tajniki historii i języka polskiego co pozwoli na kontynuowania nauki na takich kierunkach jak: prawo, historia, dziennikarstwo, filologia polska, filologie obce, administracja, psychologia, stosunki międzynarodowe, socjologia, politologia, bezpieczeństwo narodowe, zarządzanie.

Kierunki te mogą zapewnić pracę w muzeum, bibliotece, archiwum, szkole, IPN-ie.

1B - oddział turystyczny

Przedmioty rozszerzone: język angielski, geografia, język polski

Geografia to z pewnością wyjątkowo pasjonujący przedmiot,
przeznaczony dla osób interesujących się przyrodą, podróżami, pogodą, ochroną środowiska oraz działalnością człowieka w tym środowisku. Ucząc się geografii przygotuj się na napływ nowej, interesującej wiedzy, dzięki której rozwiniesz swoje pasje oraz poznasz zdumiewające miejsca na Ziemi. Dowiesz się min. jak zbudowany jest Wszechświat, poznasz procesy zachodzące w atmosferze oraz w głębi Ziemi, odkryjesz historię naszej planety, a także zrozumiesz dlaczego ludzie powinni dbać o środowisko.

Egzamin maturalny z geografii daje możliwość studiowania na różnorodnych kierunkach min.: na ochronie środowiska, turystyce i rekreacji, geodezji i kartografii, archeologii, astronomii, geologii. Przedmiot jest również punktowany przy rekrutacji na niektóre kierunki ekonomiczne, humanistyczne czy logistyczne.

Skip to content